Serwis urządzeń grzewczych

Firma LEDOX SERWIS oferuje swoim Klientom kompleksowe usługi z zakresu serwisu urządzeń grzewczych. Wykonujemy przeglądy oraz usuwamy awarie w szczególności:

 • kotłownie wodne nisko i wysokoparametryczne
 • kotłownie parowe
 • palniki gazowe i olejowe (także ciężkie)
 • technologiczne urządzenia grzewcze
 • nagrzewnice, promienniki
 • węzły cieplne
 • stacje redukcyjne gazu

Zamów serwis 609-111-444

Serwis kotłowni wodnych

Kotłownie wodne są najczęściej spotykanymi urządzeniami grzewczymi w naszym kraju. Codziennie serwisujemy kilkanaście kotłów wyposażonych w palniki gazowe lub olejowe. Począwszy od starszych konstrukcji żeliwnych wyposażonych w palniki zewnętrzne olejowe po nowoczesne kotły kondensacyjne. Przeważająca większość kotłów którymi się zajmujemy jest w przedziale od 100 kW do 500 kW mocy grzewczej takich producentów jak: Viessmann, Buderus, DeDietrich, Unical, Brotje, Ferroli, oraz inne.

Jako uzupełnienie naszej oferty serwisujemy również kotłownie wodne wysokoparametryczne o mocach przekraczających 1000 kW.

Wszystkie prace serwisowe wykonujemy zgodnie z zaleceniami producenta zawartymi w Dokumentacji Techniczno-Ruchowej (DTR) danego urządzenia. Nasi serwisanci posiadają niezbędne uprawnienia i szkolenia dla kotłów i palników najczęściej stosowanych producentów.

Systematyczne serwisowanie kotłowni wydłuża okres eksploatacji oraz wpływa na jej niższe koszty pracy. Brak wykonywania okresowych przeglądów prowadzi ostatecznie do trwałych, nieodwracalnych uszkodzeń i wiąże się z koniecznością drogich remontów lub nawet wymiany kotła na nowy – ma to szczególne znaczenie w nowoczesnych konstrukcjach kondensacyjnych,

Serwis kotłowni parowych i wytwornic pary

Kotłownie parowe to urządzenia typowo przemysłowe stosowane wszędzie tam gdzie potrzebna jest wysoka temperatura lub proces technologiczny wymaga użycia gorącej pary. Są to urządzenia często przekraczające 1000 kW mocy grzewczej, które pracują w trybie ciągłym i pochłaniają ogromne ilości energii.

Regularne serwisowanie kotłowni parowych potrafi generować znaczne oszczędności przekraczające koszty robocizny. Dla przykładowej kotłowni o mocy 6MW pracującej w trybie ciągłym w fabryce, przy obciążeniu 80%, przy założeniu że utrzymanie urządzenia w czystości i przy idealnej analizie spalin które łącznie podniosą sprawność urządzenia o ok 1% – wygeneruje to miesięczne oszczędności rzędu 10tys zł.

Kotłownia parowa to nie tylko kocioł parowy z palnikiem ale również cały proces przygotowania i uzdatniania wody. Nasi serwisanci pomagają optymalizować cały proces z korzyścią dla klienta. Pomagamy również w modernizowaniu i udoskonalania instalacji parowych poza kotłownią.

W LEDOX SERWIS serwisujemy kotły parowe i wytwornice pary wszystkich producentów, tych bardziej znanych jak Viessmann czy LOOS (Bosch) oraz tych rzadziej spotykanych jak np.: Ferroli, Unical, Clayton, ICI, Jumag, Minigazzini, Hoval, Babcock, HKB i inni.

Serwis palników gazowych i olejowych

Wentylatorowe palniki gazowe lub olejowe są coraz rzadziej spotykane w typowych kotłowniach. Jest to główna przyczyna dlaczego większość młodych serwisantów i instalatorów nie zna takich urządzeń i ma duży problem z ich prawidłowym serwisowaniem.

Dzięki naszemu 32-latniemu doświadczeniu w branży jesteśmy w stanie podjąć się serwisu każdego palnika gazowego lub olejowego, w tym konstrukcji nietypowych i bardzo rzadko spotykanych oraz opalanych nietypowym paliwem (oleje ciężkie, biogaz, itp…).

Palniki serwisowane przez LEDOX SERWIS to m.in. palniki zamontowane:

 • w piecach technologicznych (np. proces wygrzewania bandaży albo produkcji ceramiki)
 • w suszarniach (proces suszenia zboża) i w malarniach (proces wygrzewania lakieru)
 • w przemyśle spożywczym (oparzalniki, kotły warzelne, piekarnie)
 • w spalarniach i oczyszczalniach (dopalanie procesów produkcyjnych)
 • w centralach wentylacyjnych (podgrzewanie powietrza)

Zajmujemy się urządzeniami typowymi takich producentów jak: Weishaupt, Riello, Baltur, Giersch, Oilon, Cuenod oraz typowo przemysłowymi jak np.: MAXON, DURR, Tecflam

Serwis nagrzewnic i promienników

Nagrzewnice i promienniki to urządzenia stosowane do ogrzewania dużych obiektów kubaturowych. W porównaniu do kotłowni parowych lub palników technologicznych, nagrzewnice i promienniki nie pracują w reżimie produkcyjnym więc są urządzeniami o mniejszej pilności.

Główny cel serwisowania tych urządzeń to utrzymywanie ich w czystości tak by uzyskać maksymalną efektywność energetyczną oraz obowiązkowe coroczne sprawdzenie szczelności instalacji gazowych.

W LEDOX Serwis prowadzimy serwis wszystkich obecnych na naszym rynku nagrzewnic oraz promienników:

 • elektrycznych
 • gazowych i olejowych
 • wodnych

Serwisujemy zarówno urządzenia stacjonarne, jak i mobilne. Współpracujemy ze wszystkimi producentami urządzeń jak np.: Robur, Flowair, Sonniger, Tecnoclima, Apen, Araj, Master, Centaurus, Schulte i wiele innych dzięki czemu posiadamy stały dostęp do części zamiennych.