Jesteś tutaj:

Ponad 32 lata na rynku przemysłowych urządzeń HVACR

Dwa pokolenia budowania doświadczeń

Rozpoczynaliśmy działalność na rynku przemysłowych urządzeń grzewczych już w latach 90tych.

Obecnie nasza działalność obejmuje zarówno całą branżę grzewczą ale również klimatyzacyjną, wentylacyjną i chłodniczą. Czym się zajmujemy?

 • wykonujemy przeglądy i usuwamy awarie urządzeń wszystkich producentów ze szczególnym uwzględnieniem nietypowych, przemysłowych urządzeń technologicznych,
 • instalujemy urządzenia grzewcze, wentylacyjne, chłodnicze i grzewcze oraz instalacje przemysłowe,
 • prowadzimy sprzedaż nowych urządzeń i części,
 • wynajmujemy nagrzewnice, klimatyzatory i osuszacze.

Historia firmy

Rozwój i nadążanie za zmianami na rynku HVACR

 • 1991 r. – Zenon Kociucki i Jarosław Mikołajczyk zakładają firmę LEDOX.
  Początkowy profil firmy to produkcja kotłów wodnych o mocach do 200 kW.
 • 1995 r. – Nawiązanie współpracy z czołowymi producentami kotłów i palników. Uzyskanie autoryzacji takich firm jak: Viessmann, Ferroli, Weishaupt, Riello. Zajmujemy się projektowaniem, sprzedażą i montażem kompletnych kotłowni do 10 MW.
 • 1997 r. – Przeprowadzka do nowego biura w Lesznie przy ul. Miśnieńskiej 12.
 • 2000 r. – Podjęcie decyzji o zmianie profilu działalności, zajmujemy się wyłącznie serwisem urządzeń grzewczych. Otwarcie pierwszego oddziału w Wałbrzychu.
 • 2004 r. – Otwarcie oddziału we Wrocławiu.
 • 2006 r. – Otwarcie oddziału w Poznaniu.
  Rozpoczęcie świadczenia usług serwisowych w obszarze klimatyzacja-wentylacja-chłodnictwo.
 • 2014 r. – Podjęcie decyzji o stworzeniu e-sklepu w branży HVAC: kelvintech.pl. Założenie nowej firmy Kelvintech Polska sp. z o.o.
 • 2018 r. – Przeprowadzka do nowej siedziby w Wilkowicach przy ul. Pszennej 2a. Zmiana udziałowców, głównym właścicielem zostaje Karol Kociucki.
 • 2019 r. – Utworzenie dwóch nowych firm: Ledox Instalacje sp. z o.o. oraz Ledox Rental sp. z o.o. jako uzupełnienie oferty serwisowej.
 • 2022 r. – Wprowadzenie do sprzedaży urządzeń marki Ledox Perfect Tools, które dystrybuujemy przez naszą nową firmę OCTG sp. z o.o.
 • 2023 r. – Poszerzenie oferty serwisowej o przemysłowe czyszczenie kanałów wentylacyjnych. Budowa hali magazynowej.
0
Obsłużonych i zadowolonych klientów

Od ponad 30 lat serwisujemy zarówno duże przedsiębiorstwa, obiekty użyteczności publicznej jak i klientów indywidualnych.

0
Umów serwisowych
typu SOS i SPS

Całodobowy serwis z krótkim czasem dojazdu dla dużych i małych firm w regionie: Wielkopolska, Dolny Śląsk, Poznań, Wrocław, Leszno, Gostyń, Kościan.

0
Samodzielnych ekip serwisowych

Nasze zasoby pozwalają na szybką reakcję na każde zgłoszenie awaryjne. Jesteśmy największą firmą serwisową w zachodniej Polsce.

Wieloletnie doświadczenie zespołu

doświadczeni fachowcy i młodzi eksperci

W naszej firmie priorytetem jest zespół, który tworzą przede wszystkim wykwalifikowani technicy o bogatym doświadczeniu. Co ważne, wszyscy nasi pracownicy są zatrudnieni na pełny etat, co zapewnia stabilność i ciągłość w naszych usługach.

Dysponujemy ponad 20 autonomicznymi ekipami serwisowymi oraz 3 ekipami instalacyjnymi. Każda z nich to zespół profesjonalistów, którzy nieustannie rozwijają swoją wiedzę i umiejętności. Robią to poprzez uczestnictwo w krajowych i międzynarodowych szkoleniach organizowanych przez wiodących producentów techniki grzewczej, klimatyzacyjnej i chłodniczej. Dzięki temu są w stanie skutecznie realizować różnorodne działania, takie jak przeglądy gwarancyjne, pogwarancyjne, usuwanie awarii oraz montaż nowych urządzeń.

Jakość naszych usług wynika z przemyślanej struktury zatrudnienia. Nasz zespół to kombinacja doświadczonych pracowników, którzy stawiali czoła różnorodnym wyzwaniom zawodowym, oraz młodych, wykształconych specjalistów, doskonale orientujących się w nowoczesnych technologiach. To połączenie doświadczenia z innowacyjnością pozwala na efektywną i wszechstronną realizację zleceń.